Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Облаштування робочого місця. Комп'ютерний стiл i крiсло

Облаштування робочого місця. Комп'ютерний стіл і крісло

Для здоров'я, мабуть, найголовніший фактор при плануванні робочого місця - розташування монітора комп'ютера. Його екран повинен бути встановлений на відстані витягнутої руки, на рівні, при якому погляд спрямований на центр. Якщо монітор розташований ближче, то з часом у вас виникнуть проблеми із зором. Екран, зміщений направо або наліво, непомірно навантажує хребет.

Рекомендоване положення під час роботи за комп'ютером:

  • Комп'ютерне крісло повинно мати можливість індивідуального регулювання,
  • Відстань до екрану - 60-70 см,
  • Користувач повинен дивитися на екран зверху вниз під кутом 10 ° від горизонтальної лінії,
  • Підставка під ноги.

При обладнанні робочого місця необхідно встановити монітор на спеціальному столику так, щоб задня панель була звернена до стіни (так як біля неї зареєстрований максимальний рівень напруженості електричного поля), екран не повинен розташовуватися навпроти вікна або інших прямих джерел світла, які дають відблиски на екрані.

Комп'ютерний стіл, на якому встановлюється монітор, повинен бути достатньої довжини, щоб відстань до екрана складало 60-70 (не ближче 50) см, і в той же час можна було працювати з клавіатурою в безпосередній близькості від користувача (30-40 см).

Конструкція робочої меблів (столи, крісла, стільці) повинна забезпечувати можливість індивідуального регулювання відповідно зростанню працюючого і створювати зручну позу. Часто використовувані предмети праці повинні знаходиться в оптимальній робочій зоні, на одній відстані від очей працюючого. На поверхні робочого столу необхідно розмістити підставку для документів, відстань якої від очей має бути аналогічним віддалі від очей до клавіатури. Робоче регульоване крісло повинно мати підлокітники. На робочому місці необхідно передбачити підставку для ніг.

Для того щоб усунути відблиски на екрані, монітор повинен бути встановлений перпендикулярно столу, а користувач повинен дивитися на екран кілька зверху вниз (10 ° від горизонтальної лінії).

На чому сидимо?

Дуже важлива висота стільця. Ліктьова частина рук, пальці яких бігають по клавіатурі, повинна знаходитися паралельно столу. Тоді навантаження рівномірно розподілиться на всі групи м'язів.

Висота спинки. Висока спинка підтримує хребет. Відкинувшись на неї в момент відпочинку або розмови по телефону, ви розслабити спину. Такий стілець володіє і психологічним впливом - він піднімає вас в очах оточуючих. Саме тому в солідних установах спинка стільця для відвідувачів трохи нижче.

Сидінні. Воно має бути достатньо жорстким і просторим - сідниці повинні повністю поміщатися на стільці. М'яке розслабляючу крісло недоречно поряд з робочим столом.

Дата: 06.11.2014