Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Загальні моменти безпеки дитячих меблів

Процес виготовлення безпечних дитячих меблів вимагає особливого підходу, яких багато виробників абсолютно не дотримуються, оскільки їх виробничі процеси налаштовані на створення меблів для дорослих. Дитячі меблі це не те ж саме, що меблі для дорослих тільки в зменшених розмірах. Для правильного розвитку та відпочинку дитини необхідно врахувати безліч чинників, які лише в сукупності дадуть бажаний ефект. Далеко не кожен виробник, особливо в невеликих цехах, здатний розробити і виготовити продукцію відповідну сучасним стандартам надійності, ергономіки та екологічності.

Загальні моменти безпеки дитячих меблів

Правильна меблі повинні враховувати вік і особливості фізичного розвитку дитини і при цьому мати безпечну конструкцію і відповідати вимогам екологічності. Потім варто зрозуміти, що дитячі меблі - це так само якийсь ігровий і навчальний комплекс, тому вона повинна бути, з одного боку, ергономічною, володіти практичною конструкцією, а с, інший, бути максимально привабливою, щоб дитині цікаво було знаходитися в своїй кімнаті.

Більш безпечними та екологічно чистими матеріалами є МДФ, фанера вищих сортів і, звичайно ж, цілісний масив дерева. Для ліжечок для немовлят виробники найчастіше застосовують дерево, а для меблів для більш дорослих дітей вже ДСП, МДФ і фанеру.

Ще один аспект безпеки - це лакофарбове покриття. Воно так само має бути високої якості і бути нетоксичним, особливо це важливо для немовлят, які можуть гризти ліжечка.

Якщо говорити про інші фактори безпеки, то це якість матраца, і травмобезопасная конструкція меблів. Причому, чим менша дитина, тим ці фактори важливіше. Матраци бажано купувати з гіппоалергенна матеріалів, при цьому завжди переконавшись, що саме на купується матеріал у вашої дитини немає алергії. Найбільш поширені матраци наповнені кокосової койрой (волокном кокосових горіхів), гречаним лушпинням, морськими водоростями або натуральним латексом з соком каучукового дерева гевеї. Чохол для матраца повинен бути так само з натуральних дихаючих тканин. Матрац повинен бути з ортопедичним ефектом, щоб забезпечувати підтримку тіла дитини в правильному безпечному положенні.

Для двоярусних ліжок дуже важлива надійність конструкції і бортики безпеки для другого рівня. Дитячі меблі не повинна містити гострих кутів, всі виступаючі грані повинні бути заокруглені. Над спальним місцем не рекомендується встановлювати полки, тим більше з чимось важким на них, так як за певних обставин навіть сама надійна конструкція може впасти. Наприклад, якщо дитина періодично буде, без відома батьків, підтягуватися на них, кріплення можуть розхитатися і в результаті обвалитися. Організація простору в дитячій кімнаті повинна бути зроблена таким чином, щоб у дитини було достатньо місця для безпечних ігор, щоб світло на робочий стіл падало зліва для правші і, навпаки. Висота стільниці повинна бути зручною для дитини, щоб він не напружувався про час сидіння за столом, а стільці повинні мати ергономічну форму для того, щоб малюк міг легко спиратися на спинку.

Параметри безпеки дитячих меблів за віковими групами

Меблі можна умовно розділити на кілька вікових груп:

- Меблі для немовлят.

- Меблі для дошкільнят і молодших школярів.

- Меблі для школярів середніх класів і меблі для підлітків.

Кожна з груп має свої нюанси і повинна відповідати своїм індивідуальним вимогам. Поговоримо більш детально про кожну.

Безпечні дитячі меблі для немовлят

Це, як правило, дитячі ліжечка, пеленальні столи та комоди, стільці для годування та манежі.

Ліжечко повинно бути виготовлено з цільного дерева твердолистяних порід: бук, дуб, береза, горіх і так далі. Кути повинні бути заокруглені, а низ ліжечка повинен мати можливість змінювати висоту, щоб у міру зростання малюка його можна було опускати. За бажанням можна придбати ліжечко з накладками-гризунками і пристроєм-гойдалкою. Лакофарбове покриття повинне бути найвищої якості з натуральних інгредієнтів і абсолютно не токсична.

Стільці для годування можуть бути автономними або у вигляді насадки на дорослий стілець. Конструкція повинна завжди бути стійкою, щоб перешкоджати перевертання дитини разом зі стільцем, а в разі стільчика, який кріпиться до столу або дорослого стільця у нього повинні бути надійні металеві кріплення. Висота окремо розташованого дитячого стільця повинна регулюватися, а стільниця повинна бути знімною. Конструкція не повинна містити гострих кутів, а сидіння повинно бути покрито пропускаючим повітря матеріалом, щоб дитина не зопрівала. Матеріали для виготовлення стільців для годування - це зазвичай пластик або дерево. Пеленальні столи повинні мати обмежувачі, для безпеки, щоб дитина не перекинулася і не впала під час пеленання. Розкладні пристрої повинні мати стійку конструкцію і мати фіксатор, щоб випадково не склалося.

Безпечні дитячі меблі для дошкільнят і молодших школярів

Для дошкільнят і молодших школярів вже виготовляють повноцінні ліжка, на які можуть кріпитися захисні бортики, що перешкоджають падінню дитини вночі на підлогу. Забарвлення спального місця бажано застосовувати відповідно до темпераменту дитини, для гіперактивних дітей краще використовувати заспокійливі або нейтральні кольори, а для надмірно спокійних дітей можна додати і яскравих фарб. Столики для дошкільнят зазвичай виготовляються як зони для творчості та розвитку. Часто вони мають привабливий зовнішній вигляд в яскравих кольорах і картинках. Дитячий стіл для творчості передбачає кілька поличок і скриньок, а також велику округляє стільниці. Молодшим школярам вже можна купувати столи-парти для занять та ігор. Вимоги до заокругленим кутах тут також зберігаються, оскільки хлопці ще досить маленькі, погано координують свої рухи і через неуважність або в пориві ігри можуть травмуватися.

Шафки з ящиками, бажано, повинні мати систему доводчиків закриття, щоб перешкоджати затискання пальців. Так само правильно й безпечно для малят застосовувати конструкції з зазорами навколо фасадів ящиків, які будуть оберігати дітей від защемлення пальчиків. Стільчики повинні бути стійкою конструкції. Щоб перешкоджати розгойдування і перевертання. Всі кути бути закруглені, а спинка повинні мати ергономічну форму, тобто вашому малюкові повинно бути зручно сидіти на такому стільчику. Табуретки застосовувати не варто, так як у малюка не буде можливості давати відпочинок м'язам спини. Високі дитячі шафки і стінки повинні мати надійне кріплення до стіни, щоб перешкоджати їх падіння на дитину.

Безпечна меблі для підлітків

Середні школярі та підлітки вже досить адекватні і серйозні щоб купувати для них меблі максимально тотожну дорослої продукції, але деякі особливості все ж є. По-перше, варто врахувати, що у підлітків ще не сформувався кістковий остов, тому незручне становище за столом невідповідною висоти може призвести до викривлення хребта і проблем з суглобами. По-друге, обов'язково врахуйте, що меблі для старших хлопців повинна бути функціональною і відповідати захопленню підлітків, тобто правильно розбита на зони, для відпочинку, зберігання речей і захоплень. У кожному індивідуальної ситуації варто приймати рішення окремо, але в загальному випадку намагайтеся територіально розносити місце відпочинку і місце для навчання і хобі. При придбанні меблів вже завжди треба враховувати побажання самого підлітка, адже в цій кімнаті в першу чергу повинно бути комфортно йому.

Як вибрати безпечні дитячі меблі

Кожен виробник дитячих меблів розповідає про свою ексклюзивності і про те, що його продукція найкраща. Вірити на слово маловідомим виробникам, звичайно ж, не варто. Перед придбанням треба перевірити сертифікати безпеки на вживані матеріали. Здійснити особистий огляд пропонованої продукції. Збірка повинні бути акуратною, а конструкція міцно збитою і надійною. Дивіться на якість кромокованія, дуже тонкі меламінові кромки на фронтальних місцях швидко обкрошатся і меблі втратить привабливий вигляд. Саме їх часто застосовують в дешевих меблів для дітей. Більш дорогий і відносно надійний матеріал - кромки з з ПВХ. Оптимально, коли використовуються щільні і надійні кромки з поліпропілену, термопластика АБС (акрилонітрил-бутадієн-стирол) або поліметилметакрилату. Ще не забувайте, що крім естетичної функції кромка закругляє край і робить його безпечнішим, здійснює захист плитного матеріалу від попадання вологи, а у випадку з ДСП і перешкоджає виходу в атмосферу формальдегідів.

Вибираючи виробника і продавця дитячих меблів, не поспішайте з вибором і не женіться за найдешевшою продукцією. Ваші діти це не той випадок, коли треба економити на здоров'ї та безпеці.

Дата: 04.05.2015