Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Правильна постава

Правильною поставою вважається звична поза людини, яку він приймає без зайвого напруження. Це найкраще положення частин тіла людини, при якому досягається збереження рівноваги і правильне функціонування всіх органів і систем. Таким чином, хороший фізичний розвиток і повноцінне здоров'я можливі лише при правильній поставі.

По суті ж постава - це рефлекс пози. Адже вона формується в результаті тривалого перебування тіла в якомусь положенні і в значній мірі залежить від вигинів хребта. Тому, якщо дитина довго перебуває в незручній позі, неправильно лежить, сидить чи ходить, може сформуватися і неправильний тип постави зі всіма витікаючими звідси наслідками. Щоб цього не сталося, необхідно виховувати в дитини вміння приймати позу правильної постави і зберігати її тривалий час при сидінні, стоянні, ходьбі.

Для визначення типу постави потрібно з'ясувати взаємне розташування частин тіла дитини - голови, тулуба і ніг. Це легко зробити за його фотографії в повний зріст в масштабі 1/16 від натуральної величини. Фотографії повинні бути в двох проекціях - зі спини і в профіль. Дитина при зйомці повинен стояти у звичній для нього позі. На фотографії в профіль потрібно провести лінії, що з'єднують центри вуха, плечового, тазостегнового, колінного і гомілковостопного суглобів. На фото зі спини прямими лініями з'єднують всі крайні виступаючі бічні точки. Також має значення лінія, що з'єднує точки середини тіл хребців і його профіль, тобто величини його вигинів.

Ознаки правильної постави:

 • розташування хребта посередині спини по прямій лінії;
 • голова і тулуб розташовані на одній вертикальній лінії;
 • голова розташована прямо, без нахилу;
 • кути лопаток розташовуються на одній горизонтальній лінії;
 • самі лопатки знаходяться на однаковій відстані від хребта;
 • лопатки притиснуті до тулуба;
 • плечі розташовані на одній горизонтальній лінії;
 • талія симетрична;
 • грудна клітка симетрична;
 • в профіль грудна клітка не має западин і випинань;
 • соски розташовуються на одному рівні;
 • живіт симетричний;
 • передня черевна стінка розташована вертикально, живіт не випинається;
 • пупок розташований посередині тулуба;
 • ноги прямі, колінні і тазостегнові суглоби розігнуті.

Порушення постави

Порушення постави - це відхилення від нормальної постави. Ще ці порушення можуть називатися дефектами. Хоча вони і не є захворюванням, проте це не просто нешкідливі косметичні дефекти. Вони служать своєрідним «першим дзвінком», сигналом про ймовірність у майбутньому виникнення остеохондрозу, патологічних викривлень хребта, захворювань внутрішніх органів. Порушення постави завдають значної шкоди здоров'ю дитини, тому вони вимагають до себе особливої уваги. Адже виправити вже сформувався дефект завжди набагато важче, ніж попередити його розвиток.

Як це не прикро, але кількість дітей з порушеннями постави за останні кілька десятиліть зросла практично в 3 рази. За різними джерелами, від 60 до 80% дітей - в середньому чотири дитини з п'яти - мають ті чи інші відхилення. Крім того, в 2,5 рази почастішали випадки виявлення важких форм сколіотичної хвороби.

Розвиток порушень постави в дитячому віці обумовлено в більшості своїй неправильної робочої позою і слабким фізичним розвитком дитини. А це безпосередньо пов'язано з його способом життя. Ні для кого не секрет, що сучасні діти рухаються значно менше, ніж їхні батьки, а тим більше бабусі і дідусі у відповідному віці. Телевізор, комп'ютер, ігрові приставки, школи раннього інтелектуального розвитку змушують малюка довгі години проводити в сидячому положенні. Рухова ж активність та адекватні фізичні навантаження відступають на задній план.

Найчастіше дефекти постави формуються в період першого ростового стрибка в дошкільному віці. Але у дошкільнят в силу особливостей організму вони виражені нерізко, розпливчасто. Ці зміни відрізняються досить великим непостійністю, що ускладнює прогнози щодо їх подальшого розвитку. Другий за частотою пік виникнення дефектів постави - ростовой стрибок у підлітковому віці.

Розглянемо для прикладу шлях формування таких часто зустрічаються порушень постави, як сутулість і кругла спина. Внаслідок того, що втомлені м'язи перестають скорочуватися і підтримувати тіло в положенні нормальної постави, з'являється звичний неправильний вигин хребта. Він поступово починає спадати, посилюється його вигин в грудному відділі опуклістю назад (грудний кіфоз), і формується сутула постава. Вона з часом стає звичною. Якщо не робиться ніяких заходів по виправленню сутулості, викривлення хребта прогресує. Воно перетворюється в круглу спину. Таким чином, невелика сутулість, на яку ніхто не звертає уваги, перетворюється в спотворює дефект. Особливо часто таке спостерігається у школярів, що займаються на неправильно підібраних меблів.

Стійкий характер така деформація хребта набуває лише після тривалого часу. Тому-то з нею можна досить успішно боротися, особливо в учнів, за допомогою фізичних вправ.

Дата: 10.12.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://goodwin.com.ua