Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Вибираємо комп'ютерні стіл і стілець

Вибір комп'ютера - процес кропіткий. А отримавши бажане, виникає ще одна проблема - куди це поставити? Взагалі, комп'ютер може розташуватися де завгодно: на кухонному столі, на підвіконні ... навіть на пральній машині! Однак після пари-трійки годин, проведених у монітора в напруженому стані, думка про покупку спеціальних комп'ютерних столу і стільця вже не покине вас. Щоб не загубитися в тому розмаїтті, який пропонує сучасний ринок, давайте дізнаємося декілька хитрощів грамотного вибору цих предметів інтер'єру.

Комп'ютерний стіл

Перед тим як купувати комп'ютерний стіл, необхідно розглянути кілька нюансів:

 • Габарити комп'ютера. Розміри найбільших частин комп'ютера, монітора і системного блоку, у всіх моделей різні, тому не зайвим буде їх поміряти.
 • Місце для столу. Деякі моделі не мають можливості повороту, наприклад, кутові столи, врахуйте це.
 • Чи будете ви його пересувати і як часто. Якщо найближчим часом плануєте ремонт або переїзд, краще відмовитися від громіздких і габаритних моделей.
 • Перед вибором уявіть собі розташування всіх периферійних пристроїв, таких як принтер і сканер.
 • Скільки часу ви проводите за комп'ютером.
 • Як будуть проходити дроти і де знаходиться розетка.

Давайте розглянемо основні види столів для комп'ютера.

Стіл-стійка. Це найкращий варіант, якщо ви хочете заощадити місце в квартирі. Найчастіше складається з трьох ярусів. Верхній - являє собою допоміжні полички для книг, дисків, паперів і іншого дріб'язку. Середній і основний - це стільниця, на якій знаходяться монітор, миша і клавіатура. Нижній ярус призначений для системного блоку, сканера та принтера. Даний тип столу є вельми компактним, тому якщо ви плануєте проводити багато часу за комп'ютером, то ця модель вам навряд чи підійде. Під столом місця мало, і стільниця в таких моделях вузька.

Лінійний стіл. Зовні являє собою звичайний письмовий стіл, це кращий варіант, якщо за комп'ютером ви проводите більше 2 годин. Має велику робочу зону, всі додаткові тумби встановлені на коліщатка, тому дуже маневрені.

Дана модель стане кращим вибором і для тих, хто купує стіл для дитини шкільного віку.

Кутовий стіл. Поєднує переваги звичайного столу і столу-стійки. Досить компактний, але при цьому має велику стільницю, масу поличок і ящиків для додаткових пристроїв і канцелярії.

Основні параметри вибору

 1. Уважно огляньте стіл: на поверхні не повинно бути відколів, подряпин, здутостей. Відмовка продавця про те, що це виставкова модель, в даному випадку зовсім доречна. Це свідчить лише про те, що у вас вдома стіл стане таким же через досить короткий час.
 2. Особливу увагу слід звернути на якість стільниці. Вона повинна бути виконана з ламінованого ДСП або дерева твердих порід, вони більш стійкі до ударів і подряпин. Робочий край стільниці - саме зношуються місце, воно схильне подряпин і сколів. Край повинен бути оброблений пластиковим кантом, врізним або приклеєним - це гарантує стійкість до механічних пошкоджень і більш довгий термін служби.
 3. Щоб за столом було зручно писати, стільниця повинна бути досить широкою. Цілком логічно вдома мати один стіл для письма та комп'ютера. Якщо писати за столом ви не збираєтеся, зупиніться на більш компактної моделі.
 4. Глибина стільниці повинна бути не менше 80 см, що дозволить встановити великий сучасний монітор.
 5. Найбільш зручно, якщо монітор буде встановлений прямо на стільницю, а не на спеціальну полицю - так залишається можливість пересувати його з боку в бік.
 6. Висувна полиця для миші і клавіатури повинна кріпитися на металеві напрямні і фіксуватися у висунутому положенні.
 7. Такі меблі як комп'ютерний стіл доставляються в розібраному вигляді, тому при покупці уточніть питання його складання. Якщо доставка буде проводитися власними силами, обов'язково перевірте всі деталі і поверхні на наявність пошкоджень.

Комп'ютерний стцлець

Звичайно, найкращий вибір - стілець, на якому зручно і комфортно сидіти. Однак перед здійсненням покупки вам буде не зайвим дізнатися декілька особливостей сучасних стільців.

База стільця

Багато хто віддає перевагу стільці на коліщатках. При виборі такого стільця потрібно дивитися, щоб у нього було як мінімум 5 коліс. При меншій кількості стілець менш стійкий і не безпечний (навіть стільці з 4 коліщатками можуть легко перекинутися). Іншими словами, підстава стільця має бути надійним, щоб на ньому можна було вільно обертатися.

Підлокітники

При виборі стільця майте на увазі, що його підлокітники повинні використовуватися тільки під час читання або відпочинку, а не при наборі тексту або роботі з мишею. Тому залежно від того, як ви працюєте за комп'ютером, купуйте стілець з підлокітниками або без них.

Якщо ви все-таки вирішили придбати стілець з підлокітниками, упевніться, що вони регульовані, широкі і зручні. У вас повинна бути можливість в положенні сидячи регулювати їх висоту або навіть переміщати їх вперед і назад незалежно один від одного. Деякі стільці обладнані механізмом, за допомогою якого можна прибирати підлокітники, в той час коли вони не використовуються.

Сидіння

Сидіння повинно рівномірно розподіляти вагу людини і забезпечувати надійну опору. Виміряйте ширину і глибину - сидіння має бути достатньо широким, щоб при його використанні залишалося як мінімум 3 см від ваших стегон. Воно також повинне мати достатню глибину, щоб зручно підтримувати стегна і не тиснути на внутрішню сторону колінних суглобів. У багатьох сидінь передня частина має заокруглену форму, що зменшує тиск на колінні суглоби.

Ви повинні відчувати себе зручно, сидячи на стільці, навіть якщо за комп'ютером ви працюєте протягом всього 30 хвилин. Сидіння повинно бути виконано з якісних матеріалів і відновлювати свою форму після тривалого використання.

Висота стільця

При виборі стільця враховуйте наявність простого і доступного регулятора висоти. Кращий вибір - пневматичний механізм, що дозволяє регулювати висоту, в той час як ви сидите. Також допустимо наявність механічного обертового регулятора. У будь-якому випадку переконайтеся, що регулятори знаходяться в легкодоступному місці, щоб вам не доводилося вставати, щоб змінити висоту.

Якщо стілець буде використовуватися декількома людьми, переконайтеся, що діапазон регульованих висот підходить всім. Ваші коліна повинні бути на рівні стегон (або трохи нижче) і ноги надійно стояти на підлозі. Якщо ваші ноги не дістають до підлоги, розгляньте можливість використання підставки для ніг.

Не бійтеся витратити на покупку хороших комп'ютерних столу і стільця кілька днів. Обов'язково посидьте за ними перед покупкою: поплещіть ящиками столу, спробуйте витягнути ноги, сидячи на стільці - все має задовольняти вашим вимогам і побажанням.

Дата: 10.12.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://goodwin.com.ua