Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Загальна ергономiка робочого мiсця

Сидяча тривала робота шкідлива людині в принципі: ви сутулитесь або подали вперед і ваш хребет деформується, травмуючи диски; ви піднімаєте плечі і сгибаете руки, тримаючи їх в напрузі - і природно вони починають хворіти. Перетискаючи судини, ви перевантажуєте серце; ну а про хронічні розтяганнях сухожиль кистей рук і постійно погіршується зір можна не говорити. Поза, а отже і здоров'я, залежать, в кінцевому підсумку, від розмірів і дизайну робочого місця.

Робочий простір

Наукова організація робочого простору базується на даних про середній зоні охоплення рук людини - 35-40 см. Ближньою зоні відповідає область, охоплювана рукою з притиснутим до тулуба ліктем, далекій зоні - область витягнутої руки.

Робота з клавіатурою

Неправильне положення рук при друку на клавіатурі призводить до хронічних растяжениям кисті. Важливо не стільки відсунути клавіатуру від краю столу і оперти пензля про спеціальний майданчик, скільки тримати лікті паралельно поверхні столу і під прямим кутом до плеча. Клавіатура повинна розташовуватися в 10-15 см (залежно від довжини ліктя) від краю столу. В цьому випадку навантаження доводиться не на кисть, в якій вени і сухожилля знаходяться близько до поверхні шкіри, а на більш «м'ясисту» частину ліктя.

Клавіатура на краю стола - вірний шлях до хронічних растяжениям кисті.
Відсунувши клавіатуру вглиб столу і приробивши до неї подушечку ви зробите тільки півсправи! Головне, щоб лікоть і кисть складали одну лінію і були паралельні поверхні стола.

Розташування монітора

Монітор, як правило, розташовується надмірно близько. Існує кілька наукових теорій, по різному визначають значущі фактори та оптимальні відстані від ока до монітора. Наприклад, рекомендується тримати монітор на відстані витягнутої руки. Але ми вважаємо, що людина сама повинна вирішувати, наскільки далеко буде стояти монітор.

Внутрішній об'єм

Значущим чинником є простір під стільницею. Висота наших столів відповідає загальноприйнятим стандартам, і становить 74 см.

Стандартнi офісні меблі

Якщо ви хочете, щоб ваше робоче місце було красивим і комфортним, або не розуміють, навіщо приділяти багато уваги звичайному столу для комп'ютера, прочитайте цей короткий дослідження з ергономіки питання і опис наших моделей комп'ютерної меблів.

Робота за звичайним і Г-подібним столом

Ми бачимо такі суттєві обмеження і незручності:
велику відстань до монітора і робочих матеріалів;
обмежене доступне вільний простір;
доводиться дивитися вправо, щоб бачити монітор.

Тепер припустимо, що в спробі створити зручну робочу обстановку, ви спорудили Г-подібний стіл. Ви отримали більш зручний доступ до матеріалів, але змушені працювати впівоберта до передній грані столу; велика кількість місця пропадає дарма - ви просто не дотягується до нього; модна висувна дошка для клавіатура залишиться перенастраивается; ноги стоять незручно.

Як бачите, недоліки досить істотні і не просто віднімають здоров'я, на яке, за великим рахунком, будь-якому росіянину наплювати, а явно заважають працювати, створюють дискомфорт і призводять до швидкої втоми.
Зона охоплення при роботі за звичайним офісним столом. Мала робоча зона, голова постійно повернена до монітора.
Зона охоплення при роботі за Г-подібним офісним столом. Багато невикористаного простору. Ненастраіваемая дошка для клавіатури.

Ми пропонуємо таку форму стільниці, яка практично збігається з робочою зоною людини. Простіше кажучи, та область, до якої сидить людина дотягується не напружуючись, покриває 92% корисної площі столу. Крім того, по іншому організовано робочий простір полиць і полки / стелажа над монітором. Особливу увагу приділено відсіку процесорного блоку і тумбочці під принтер / факс. І головне: розміри і конфігурація наших столів підібрані так, що впишуться в будь-яку геометрію і площа звичайної квартири або офісу.
Зона охоплення при роботі за столом Pilot - весь стіл знаходиться «під рукою».
Оптимально організовано робочий простір полиць і тумбочок. Процесорний відсік відкритий. Конфігурація може нарощуватися.

"Комп'ютерні" столи "GoodWin"

Даремно ви думаєте, що незручний стіл - малість, порівняно з повільним процесором, маленькою пам'яттю і скромним жорстким диском. Адже він може принести стільки ж мук, скільки загибла операційна система або погана модемний зв'язок.
Тому перед покупкою нового комп'ютера або модернізацією старого, уважно подивіться на своє робоче місце. Швидше за все ви побачите себе сидячим перед замаскованим довідниками, папками і паперами коником-горбокоником, який продавці називали «комп'ютерним столом».
В дійсності ця недорога підставка для монітора, шпаківня для процесорного блоку і поличка для невеличкого принтеру називається «універсальної стійкою для комп'ютерного обладнання». Помістити туди що-небудь, крім комп'ютера, неможливо. Спробуйте покласти пару довідників на клавіатуру і засунути зручніше ногу між принтером і вежею і ви отримаєте приз від виготовлювача «За найраціональніше використання комп'ютерної меблів».
Захисники цього класу фурнітури можуть висунути два вагомі аргументи: надзвичайно низька ціна і малий займаний обсяг. Тут відразу можна заперечити, що малий об'єм в наших невеликих квартирах - це добре, але тільки коли він зайнятий пральною машиною. А от коли цей обсяг цілком займаєте ви, практично злившись з комп'ютером, радість від економії місця пропадає. Ну а якщо говорити про ціну, то повноцінний робочий стіл не може коштувати дешевше, ніж SCSI-кабель. У цій ситуації ціна однозначно відображає якість товару.
Те, що називають «комп'ютерним столом» насправді є звичайною стійкою для комп'ютерного обладнання. Робочим місцем це назвати не можна.

На відміну від звичайних письмових столів, комп'ютерні меблі повинна проектуватися з урахуванням зручності використання робочих станцій і додаткового устаткування (принтерів, сканерів та ін.).

Крім того, мультимедіа-конфігурація робочої станції буде забезпечена збалансованим стереозвуком за рахунок симетричного розташування колонок по сторонам монітора і відображення звуку від кута кімнати.
Процесорний відсік розроблений таким чином, щоб комп'ютер був максимально відкритий, що забезпечує як кращі умови охолодження, так і швидкий ремонт / модернізацію.

Дата: 06.11.2014