Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Зробимо роботу за ноутбуком зручною

Хоча ергономічне рівняння і створює основу для зручного використання комп'ютера, безліч різних чинників може впливати на те, як ви застосовуєте ці три концепції в конкретній ситуації. Керівні принципи майже напевно вимагатимуть внесення змін і навіть компромісу скрізь, де передумови, на яких вони засновані, відхиляються від ідеальних. Виходячи з цього, давайте подивимося, як ергономічне рівняння може бути застосоване до нашого «лицареві доріг», портативного комп'ютера.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

На малюнку 11 представлені деякі загальні пози, які приймають люди, працюючи за лептопом вдома або в дорозі. Тепер зверніть вашу увагу на малюнок 12. можете ви назвати відмінність між напівлежав фігурами? Та, що зліва, проявляє ознаки болю і втоми, але чому ці симптоми не показані на ілюстрації праворуч? Вся справа в простому переміщенні портативного комп'ютера, яке призвело до зміни кута ліктів і зап'ясть.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Прийняття ними нейтральних поз в результаті допомагає користувачеві зручніше влаштуватися і дозволяє довше працювати на комп'ютері. Малюнок 12 - хороший приклад того, як змусити комп'ютер пристосуватися до вашого тіла, замість того щоб примушувати ваше тіло пристосовуватися до комп'ютера!

Правильне і зручне положення стоячи

До цих пір ми розглядали роботу в положенні сидячи, але ноутбуки також можуть використовуватися і в положенні стоячи, особливо в медичній або промислової обстановці. Безліч позитивних ефектів роботи в положенні стоячи підтверджується дослідженням, опублікованим доктором медицини Джеймсом Левином [James Levine] і Клінікою Майо (Mayo Clinic), і, схоже, положення стоячи все більше зміцнюється в якості рекомендованого робочого положення. Положення стоячи сприяє здоровим рухам тіла, принципом ергономічного рівняння, і навіть може допомогти в запобіганні розвитку повноти.

Робота з ноутбуком в положенні стоячи найбільш нешкідлива для спини.

Правила ергономіки одно застосовні для роботи за ноутбуком як сидячи, так і стоячи. Звичайно, є різниця у рівні зігнутого ліктя і висоті очей, оскільки обидва значення в положенні стоячи вище, ніж в положенні сидячи, але основні моменти залишаються такими ж.

Підтримуйте правильну відстань між екраном ноутбука і клавіатурою; вибирайте опорне обладнання з можливістю регулювання нахилу, повороту і підйому для забезпечення спрямування погляду в середину екрана в межах оптимального діапазону кута огляду 15-30 градусів; зігніть лікті приблизно під 90 градусів і намагайтеся тримати руки близько до тіла (не витягуючи їх); тримайте голову в урівноваженому положенні над плечима, чи не завалюється вперед і не випинати вперед підборіддя. Періодично перевіряйте вашу позу або змінюйте всі відхилення від нейтральної пози.

Перебуваючи в положенні стоячи, переконайтеся, що поруч є перекладина, підставка для ніг або ящик, на який можна спиратися однією ногою. Це сприяє вільному руху, так ви можете переносити свою вагу з одного боку тіла на іншу. Не забувайте робити часті невеликі перерви (по 2-3 хвилини кожні півгодини), і більш тривалі перерви по 15-20 хвилин через кожні дві години роботи.

Малюнок 13 ілюструє роботу з портативним комп'ютером на візку, яка забезпечує регулювання висоти в діапазоні 52 см, що покриває відстань від очей до ліктя для групи населення, що охоплює 5 відсотків жінок і 95 відсотків чоловіків в положенні сидячи і стоячи

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Додаткова клавіатура і миша розташовані на більш низькому рівні, ніж портативний комп'ютер, тому що екран комп'ютера займає найнижчий допустимий діапазон напрямку погляду. Це необхідно, щоб в максимально можливій мірі зберігати один і той ж відстань від екрану до клавіатури, як і від очей до ліктя оператора.

На малюнку 14 ми бачимо той же самий діапазон рухів з використанням пари шарнірно-зчленованих кріплень для настінного монтажу, положення яких можна легко міняти в межах рекомендованого діапазону зусиль, зазначеного в Таблиці 2

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Зверніть увагу на те, що кріплення комп'ютера і клавіатури закріплені на однаковій висоті, проте автоматизоване робоче місце дозволяє змінювати висоту, нахил і поворот для більшості користувачів, що працюють як в положенні сидячи, так і в положенні стоячи. При такому інтерфейсі «оператор - комп'ютер» користувач має повний контроль.

Проілюстровані рішення з візком і шарнірними кріпленнями дають великі переваги в ситуаціях, коли багато користувачів по черзі працює на одному комп'ютері. У той же час, враховуються потреби окремого користувача, оскільки обладнання сконструйовано так, щоб пристосовуватися до людини за допомогою швидкої, що не вимагає зусиль регулювання.

Ноутбуки і ергономічне рівняння

Ноутбуки пропонують вигоди для споживачів з усіх верств населення. По мірі все більшого поширення портативних комп'ютерів гостріше, ніж будь-коли, постає питання навчання людей завчасного впровадженню ергономіки в обстановці офісу, будинку або в польових умовах. Виробники комп'ютерів і комп'ютерних кріплень знаходяться в унікальному становищі для просування ергономічних принципів серед своїх клієнтів і демонстрації того, яким чином правильно розроблені вироби підкріплюють ці старання.

Ергономічне рівняння, представлене на сторінках даної статті, використовує інноваційний підхід до навчання ергономіці користувачів комп'ютерів. Всього в трьох етапах воно містить в собі актуальність дослідження, спрямоване на поліпшення взаємодії людей з комп'ютерами з метою запобігання втоми, болів і клінічних розладів, які можуть розвинутися з часом через неправильну та статичної пози.

Антропометричні таблиці, вимірювальні прилади і калькулятори є інструментами інженерів, промислових конструкторів і ергономістів; але в кінцевому підсумку, хороша ергономіка залежить від готовності кожної людини зробити свою роботу на комп'ютері зручною та продуктивною.

Розуміння того, що відправною точкою ергономіки є ваше власне тіло і що ви повинні контролювати свою взаємодію з комп'ютером, так щоб він пристосовувався до ваших потреб, а не навпаки, є найважливішою концепцією поряд з ергономічним рівнянням.

Якщо ви будете застосовувати три етапи ергономічного рівняння: нейтральну позу, вільний рух і час для відновлення сил, ви створите рівновагу між вами, вашим комп'ютером і вашим оточенням!

Дата: 15.10.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://goodwin.com.ua