Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Зручна робота на ноутбуці: Ергономічне рівняння - 2 частина

Продумуючи ергономічний ІНСТАЛЯЦІЮ КОМП'ЮТЕРА, починаємо з полодення голови і поступово переходимо до положення спини і ніг

Етап 1 - Нейтральна поза

1. ГОЛОВА безпосередньо над плечима, без відхилення вперед чи назад.

2. ОЧІ приблизно на відстані витягнутої руки від екрана. Ваш погляд повинен бути спрямований приблизно в центральну точку екрана, тобто на 15-30° нижче горизонталі.

3. ШИЯ розслаблена, підборіддя підтягнуть, чи не випнутий вперед.

4. ПЛЕЧІ опущені вниз, грудна клітина вільна і розправлена.

5. СПИНА пряма або злегка відхилена назад. Зберігайте невеликий природній вигин нижньої частини спини за допомогою подушки.

6. ЛІКТІ розслаблені, під кутом приблизно від 90° до 120°.

7. РУКИ спираються на підлокітники крісла або подушки - особливо важливо для руки, що працює з мишею.

8. КИСТІ РУК, ЗАП'ЯСТЯ розслаблені і знаходяться в природному положенні, без згинання вгору або вниз. ПАЛЬЦІ злегка зігнуті і мають опору.

9. КОЛІНА трохи нижче рівня стегон з проміжком шириною в 2-3 пальці між задньою частиною ноги і стільцем.

10. Ступні повинні рівно стояти на підлозі - не схрещуються ноги або щиколотки. По можливості чергуйте сидячу позу з роботою в положенні стоячи, щоб зменшити навантаження від сидіння на хребет.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Етап 2 - Вільний рух

A. ЕКРАН. По можливості доповніть ноутбук додатковим дисплеєм для забезпечення оптимальної ергономічної висоти. Підставка для екрану повинна мати можливість регулювання нахилу, повороту і висоти. Розмір розбірливого тексту - 12 пт при мінімальній відстані від очей 50см (правило 007). За допомогою засобів управління екрана налаштуйте зручний для себе контраст і яскравість. Мінімізуйте яскравий світ шляхом нахилу екрану. Користувачі з біфокальними очками можуть придбати лінзи, призначені спеціально для роботи на комп'ютері.

B. ДОК-СТАНЦІЯ. Додає зручність функції «plug and play» для портативних комп'ютерів, позбавляючи від необхідності від'єднувати електрошнури і додаткові кабелі щоразу при переміщенні портативного комп'ютера.

C. ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ КРІПЛЕННЯ. Виберіть кріплення для ноутбука, таку, як на малюнку, для регулювання оптимальної висоти, нахилу і повороту екрану.

D. Клавіатура і миша. Доповніть ноутбук додатковими клавіатурою і мишкою, розташованими на рівні зігнутого ліктя, так щоб задня частина клавіатури була відхилена назад під кутом 5°. При слабкому освітленні направляйте світло безпосередньо на клавіатуру, щоб не напружувати зір.

E. СТУЛ.Повинен забезпечувати відповідну опору для попереку (спини) і рук; сидіння має відповідати мінімальним нормам по ширині і довжині і бути злегка нахилено вперед для полегшення правильного положення колін.

F. Підставка для ніг. Використовуйте підставку для ніг, якщо ноги не торкаються підлоги.

Глибоке дихання. Дихайте через ніс, не через рот; за допомогою діафрагми видихніть все повітря з легенів, зробіть паузу, а потім - довгий глибокий вдих і наповніть легені якомога більше. Глибоке дихання регулює ваше серцебиття і збільшує надходження кисню в ваш мозок і м'язи, розсіюючи токсичні кінцеві продукти м'язового метаболізму: вуглекислий газ, молочну кислоту, сечову кислоту. Кожен день по кілька разів закривайте очі і зосереджуйте на вашому диханні, щоб розслабитися і поліпшити увагу.

Відпочинок для очей. Відведіть очі від екрану комп'ютера; направте погляд на протилежну стіну або у вікно, фокусуючись на віддаленому об'єкті, щоб попрацювати очними м'язами. Якщо погляд довгий час спрямований на екран комп'ютера, це може негативно позначитися на миганні і привести до появи сухості і свербіння в очах, а також до більш серйозних ускладнень. Регулярно перевіряйте зір, і якщо ви використовуєте окуляри для читання, ви можете придбати лінзи, призначені спеціально для роботи на комп'ютері.

Уникайте зневоднення і живіть мозок. Пийте достатню кількість води, соку або трав'яного чаю протягом дня; уникайте вживання кофеїну і газованих напоїв. Питайте свій мозок складними вуглеводами, такими як фрукти, овочі, горіхи і насіння.

Дата: 14.10.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://goodwin.com.ua