Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Запобігання болю, пов'язаного з роботою за комп'ютером

Поки ви читаєте це, ви швидше за все сидите; близько 70 відсотків всієї роботи, виконуваної сьогодні в Америці, робиться сидячи перед комп'ютером. Сама по собі ця статистика виглядає невинною, але якщо врахувати, що положення сидячи збільшує тиск в нижній частині спини в п'ять разів більше, ніж стоячи, 10 висновок буде дійсно тривожним.

Наприклад, повідомляється, що тридцять один мільйон американців відчувають біль у нижній частині спини в будь-який момент часу; що третина всіх американців у віці старше 18 років мала проблеми зі спиною за останні п'ять років, досить серйозні для того, щоб звернутися за професійною допомогою, і витрати на таке лікування оцінюються приблизно в 50 мільярдів доларів США щорічно.

Ергономісти і лікарі, які беруть участь в діагностиці та клінічному подоланні невро-скелетно-м'язових болів, давно визнали взаємозв'язок факторів ризику з різними болючими і часто приводять до синдрому тимчасової непрацездатності. Але тривожні ознаки, від легких до серйозних, попросту не помічаються або сприймаються невірно.

Такі симптоми, як нечутливість, скорочення рухливості суглобів, пухлини, печіння, болю, поколювання, почервоніння, слабкість, дзвін у вухах і хрускіт в суглобах або їх розтріскування, не обов'язково вказують на джерело дискомфорту, і за відсутності контролю за навантаженням область тіла може ініціювати спадну спіраль загальної хронічного болю. Розуміння даного явища посилюється серед медичних працівників, які вживають заходів, щоб навчити пацієнтів того, як повідомляти про інтенсивність, тривалості та місцезнаходження цих болів для більш швидкої і точної постановки діагнозу.

Так само, як кольори краваток і довжина спідниць, деякі види болю стають модними, в той час як інші «втрачають свої позиції». Так багато скорочень (часто містять букву «R», що позначає повторюваний характер - repetitive) використовується, щоб пояснити велику різноманітність нездужань і болів: RMI, RMD, RSI, ОС, WRMSD12 - ми ризикуємо викликати відчай замість того, щоб запалити іскру розуміння.

І, незважаючи на великий обсяг наукової літератури, яка б пов'язала їх з неправильними робочими позами, перераховані вище розлади не виявляють повністю безлічі взаємопов'язаних факторів, що призводять до їх симптомів, оскільки, загалом, люди - неймовірно складні істоти. Надаючи нове звучання старому вислову: ми, люди, представляємо собою набагато більше, ніж просто сума частин нашого тіла, - ергономісти знають це все дуже добре.

Таблиця 1 - кумулятивні травматичні розлади поділені на шість груп. Діагноз поставлений на основі багаторічної практики у виявленні першопричин болів, а не на основі констатації симптомів. Різниця в цих підходах істотна: ми або усуваємо причину, або лікуємо наслідки. Найбільш важливо те, що саме «повторюваність» виділена як джерело дискомфорту, коли нерухома або «шкідлива» робоча поза стає першопричиною захворювання.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

У всякому разі, користувачі комп'ютерів, які відчувають болі і дискомфорт протягом довгого часу, страждають від негативного впливу безлічі взаємопов'язаних проблем. Чи не логічно припустити, що їх лікування має враховувати всі фізіологічні аспекти, як будь-яка стратегія, націлена на їх запобігання?

Весь фокус у тому, щоб почати з того, що у вас є: вашого власного тіла. Працюючи на комп'ютері, враховуйте, як ваше тіло взаємодіє з різними елементами, задіяними в виконуваної вами завданню, і як вони, в свою чергу, співвідносяться один з одним: стілець, стіл, комп'ютер, клавіатура і миша, кімнатна температура і освітлення, навколишні звуки , товщина і висота стін і т.д.

Всі спроектовано так, щоб забезпечити вам комфорт; а наскільки успішно, це залежить від гарного проекту, заснованого на хорошому дослідженні: антропометричні дані, розподілені за статтю, розмірами та віком, зазвичай представлені в таблицях, таких як приведена нижче. Інженери і проектувальники враховують ці розміри, проектуючи меблі, прилади, інструменти, житлові кімнати і навіть ресторани швидкого харчування.

При сидінні за настільним комп'ютером, якщо розміри вашого тіла відповідають даним із середньої колонки, «Середня людина», то відстань від підлоги до верхньої частини екрану вашого комп'ютера повинно складати 115,25 см, а відстань від підлоги до верхньої частини вашої клавіатури, має становити 62 , 25 см. Оскільки відстань між вашими очима і ліктями - 48 см, ваш екран і клавіатура повинні бути розділені тим же самим відстанню, що явно не можливо для портативного комп'ютера з його конструкцією у вигляді «раковини молюска».

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Наукове дослідження показало, що приблизно 70-80% людської енергії витрачається на підтримання маси тіла в просторі і рух маси тіла через простір.

Як механізм виживання люди мають вродженим бажанням зберігати енергію. Найменша кількість енергії витрачається, коли маса тіла підтримується в урівноваженому положенні на базі своєї опори (рисунок 2). Структурами механічної опори для підтримки положення голови в просторі в рухомому або нерухомому стані є: спинний хребет і диски, хитромудра мережа зв'язок, хрящів і суглобових сумок, а також численні пари врівноважити одне одного м'язів спереду, ззаду і по обидва боки тіла.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Для тих, хто працює сидячи, оптимальне положення голови - по центру по середній лінії тіла, якщо дивитися або спереду назад (antero-postero), або з бічної площині або з легким нахилом вперед близько чотирьох градусів. Голова людини важить від 4 до 7 кг (пропорційно загальній масі тіла). Якщо голова утримується за межами нейтрального положення (наприклад, при випинанні підборіддя вперед, щоб сфокусувати погляд на маленькому зображенні на екрані, або при витягуванні підборіддя вгору для ухилення від яскравого світла екрану), сила, що впливає на хребет, збільшується на порядок при відхиленні на кожен сантиметр від центру.

На малюнку 3, праворуч, показано оптимальне нейтральне положення голови (чотири градуси вперед) і максимальне нейтральне положення голови, 20 градусів вперед. Невеликий нахил голови назад на 4 градуси (щодо положення 0 градусів) також знаходиться в межах нейтрального діапазону, однак воно не рекомендується.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Взагалі, невелике згинання шиї більш прийнятно, ніж її витягування; проте фахівці, як правило, рекомендують, щоб і ступінь згинання шиї, і час, протягом якого шия зігнута, були огранічени.

На наступній ілюстрації (малюнок 4) показано нейтральне положення голови щодо природного напрямку погляду і рекомендованого відстані від очей до екрана комп'ютера, яке чим більше, тим краще. Ви можете збільшити розмір шрифту, якщо ваш рівень комфортності не вписується в загальні рекомендації.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Фокусування на близьких об'єктах може викликати напругу очей. Щоб зосередитися на близьких об'єктах, екстраокулярних м'язи повертають очні яблука всередину, і війчасті м'язи працюють, утворюючи лінзу.

Тривале розглядання близьких об'єктів призводить до зорового напрузі і візуальному дискомфорту. Одним з рішень є розташування близького об'єкта (екрана комп'ютера) набагато нижче рівня очей користувача. Хоча це може бути ефективним для зменшення напруги очей користувача, це, на жаль, може змусити користувача згинати шию, викликаючи скелетно-м'язовий дискомфорт. На щастя, установка монітора на мінімальній відстані огляду і на відповідній висоті щодо очей користувача є ефективною в усуненні і візуального, і скелетно-м'язового дискомфорту для користувачів комп'ютерів. Зверніться до виносці для розрахунку розміру текста.

Малюнок 5 відображає формулу, яка доводить природу ергономічної проблеми з портативними комп'ютерами: Якщо «y» представляє п'яту процентиль для жінок, відстань від ока до ліктя яких становить 48 см (як показано в Таблиці 1 цієї книги), логічно припустити, що:
- якщо екран портативного комп'ютера має діагональ 15 дюймів, а пропорції зображення на екрані складають 4: 3,і відстань огляду становить не менше 50 см, то кут огляду = 36,3 градуса.
- але оскільки ідеальний діапазон огляду становить від 15 до 30 градусів нижче горизонталі, то екран ноутбука знаходиться нижче межі допустимого діапазону.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Сучасні дослідження і технічні стандарти рекомендують, щоб висота монітора визначалася висотою рівня очей користувача; верхня частина екрана повинна розташовуватися не вище рівня очей, а центр екрана повинен знаходитися приблизно на 15-30см нижче рівня очей користувача. Простим способом оцінки кута між рівнем очей і центром екрана є вимірювання відстані між очима користувача і екраном, а потім - відстані нижче горизонтального рівня очей до центру екрану. Відстань до центру екрана нижче рівня очей має становити приблизно половину відстані обзора.

Дата: 14.10.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://goodwin.com.ua