Производитель

Рассылка

E-Mail

Партнеры

Реклама

Партнеры

Зручна робота на ноутбуці: Ергономічне рівняння - 1 частина

Виникнення найбільш поширених форм дискомфорту, випробовуваних користувачами комп'ютерів, часто може бути пов'язане з неправильним розташуванням екрану комп'ютера і пристроїв введення (таких як клавіатури і миші).

Часто дискомфорт виникає, коли ці пристрої розташовані занадто високо або занадто низько, або занадто далеко або дуже близько до користувача. Занадто висока або занадто низьке розташування монітора змушує користувача витягати або нахиляти голову і шию; знаходження в цих незручних позах довше визначеного невеликого проміжку часу швидко викликає дискомфорт.

У той же час занадто високо розташований екран комп'ютера зазвичай піддає впливу велику поверхню ока, що призводить до більш швидкому висиханню захисного слізного шару, ніж в інших випадках. З ноутбуками, складовими в даний час більше половини обсягу всіх комп'ютерних продажів (мається на увазі Європа і США), можуть виникнути особливі проблеми щодо висоти розташування через фіксованою висоти екрана щодо клавіатури.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту Основний принцип ергономіки полягає в тому, що робота повинна бути зручною для людини, а не змушувати його пристосовуватися до своєї роботи. Регульовані кріплення дозволяють користувачеві підлаштовувати робоче місце під свої індивідуальні особливості, забезпечуючи максимальний комфорт і продуктивність.

Досягнення необхідної адаптації портативних комп'ютерів (ноутбуків, лептопів) може виявитися важким, а часом і нездійсненним завданням, без використання додаткових пристроїв введення або дисплеїв. Застосування будь-якого з цих пристроїв спрощує адаптацію робочого місця людини використовує ноутбук.

Робота на комп'ютері не повинна шкодити здоров'ю

Після багаторічного збільшення продажів, популярність портативних комп'ютерів (лептопів, ноутбуків і кишенькових ПК) досягла небувалих висот, і хоча настільні ПК завжди будуть присутні на комп'ютерному ринку, абсолютно ясно, що з ростом активності та енергійності людей застосування комп'ютерів вийшло далеко за стіни будівлі традиційного офісу.

Відповідно, виробники комп'ютерів стали випускати високопродуктивних «лицарів доріг», що поєднують в собі більш високу швидкість обробки даних, більший обсяг пам'яті, екрани з високим дозволом, більш легкі та міцні корпусу, а також більш тривалий час автономної роботи - і все по конкурентоспроможною ціною. Задоволенню цього попиту служать розширюються і недавно виниклі ринки світової економіки, споживачі яких ведуть мобільний спосіб життя.

Портативні комп'ютери дозволяють людям листуватися, вчитися, грати і вести справи, пронизує час і простір з безпрецедентною швидкістю і мобільністю. Тому не дивно, що із зменшенням розриву між ними в ціні і продуктивності продажу портативних комп'ютерів в 2007 році перевершили за обсягом продажі настільних ПК, 1 і багато з них використовуються як основні робочих комп'ютерів.

Офісні працівники, звички яких при роботі на комп'ютері були досліджені, заявили, що використання ноутбуків додало їм майже 8:00 продуктивного робочого времені2 на тиждень. І якщо б застосування портативних комп'ютерів для роботи вдома було достатньо широко поширене, вони могли б навіть внести свій вклад у збереження нашого довкілля, економлячи паливо, скорочуючи пробки на дорогах і зменшуючи стреси жителів передмість, що мають роботу в місті. Ці та інші інновації в технології зв'язку, такі як дистанційні аудіо-та відеоконференції, здатні прати географічні кордони, здавна що відокремлюють людей один від одного.

Дисципліна, спрямована на підвищення ефективності роботи, що зосновується на можливостях людини

В ідеалі портативні комп'ютери повинні покращити наше життя, давши нам можливість стати мобільними і більш ефективно працювати. Адже «новий кращий друг» людини - портативний комп'ютер - буде з нами скрізь, де б ми не виявилися. Але оскільки вони все частіше і частіше починають з'являтися в клініках, на транспортних станціях, в спальнях і на кухнях - не кажучи вже про деякі дійсно екзотичних місцях (уявіть собі забір проб рівнів азоту з каное на Амазонці) - нам доводиться задаватися питанням, а є чи супутні цьому ризики.

Внаслідок непередбачуваності обстановки, в якій вони можуть застосовуватися, і тривалого використання в нестабільних умовах, негативні ефекти застосування портативних комп'ютерів повинні розглядатися з точки зору людських факторов.

Стіл для ноутбука - запорука комфорту

Розмір і вимоги до електроживлення традиційних настільних комп'ютерів є властивими їм обмеженнями, які портативні ПК подолали в своєму розвитку, але які, як це не парадоксально, забезпечують деяку ступінь надійності в тому, що стосується комфорту, а, отже, і продуктивності, що є суттю справи в будь-якій дискусії з ергономіки.

До цих пір в публікованих безпосередніх порівняннях характеристик і переваг портативних і настільних комп'ютерів рідко наводяться аргументи на користь зручності роботи на них. Іншими словами, середній споживач не має повної картини, набуваючи портативний або настільний комп'ютер.

Негативне наслідок цього відчувається буквально в плані здоров'я і фігурально в плані ціни, оскільки конструкція типового портативного комп'ютера є ергономічеські ущербної: клавіатура і екран дисплея розташовані близько один до одного, як дві стулки раковини молюска, тоді як з ергономічної точки зору клавіатура повинна розташовуватися на одному рівні з зігнутим ліктем (рівень зігнутого ліктя), а верхня частина екрану - приблизно на рівні очей.

Як це не дивно, але розмір і мобільність, що є головними перевагами портативного комп'ютера - тими характеристиками, які найбільше відрізняють його від настільного комп'ютера - також є і його ергономічним провалом. І ця ситуація посилюється існуючої в даний час тенденцією відходу від екранів з пропорціями зображення 4: 3 на користь екранів з пропорціями 16: 9 - реальністю, створеною виробниками скла, застосовуваного в комп'ютерних дісплеях.

Якщо на даний момент ви переконані, що ергономіка і мобільність комп'ютерів є взаємовиключними поняттями, вам буде цікаво дізнатися, що малюнки до даної статті і текст, який ви читаєте, були повністю і з зручністю підготовлені на портативному комп'ютері з застосуванням основних ергономічних принципів, частки здорового сенсу і деякого творчого підходу.

Метою даної роботи є демонстрація того, що портативні комп'ютери можуть використовуватися продуктивно і комфортно з застосуванням ергономічних принципів, заснованих на розумінні того, як наші тіла взаємодіють з комп'ютером і безпосереднім оточенням.

Дата: 14.10.2014

Дополнительная информация по ссылке: http://goodwin.com.ua